Loading

Każdy początkujący właściciel warsztatu samochodowego zastanawia się jakie narzędzia oraz urządzenia będą najlepsze na początek. Dużą część odgrywa też cena narzędzi, większości początkujących mechaników nie stać, na bardzo drogie narzędzia oraz maszyny. Dlatego przygotowaliśmy TOP 5 Narzędzi i urządzeń do warsztatu samochodowego oraz wulkanizacyjnego do kwoty 300 zł.

Nasza lista:

Klucz udarowy elektryczny – uniwersalne narzędzie do dokręcania i odkręcania śrub. Bez tego narzędzia większość napraw była by nie możliwa ze względu na zbyt mocną oporność śrub. Kupując narzędzie o dużym momencie obrotowym 800 Nm, będziemy w stanie odkręcić każdą śrubę w relatywnie krótkim czasie. Klucz udarowy to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu wulkanizacyjnego.

Szafka warsztatowa – dobrze dobrane meble do warsztatu wpływają na jego użyteczność. Warto zadbać o to, aby dobrać odpowiednie szafki warsztatowe z dużą ilością wnęk oraz miejsca na narzędzie. Warto skorzystać też z mobilnych rozwiązań i zakupić szafkę na kółkach, w szczególności w małym warsztacie.

Podnośnik samochodowy – jeśli chcemy wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, możemy wybrać podstawową „żabkę” lub podnośnik trapezowy. Jednak przy częstym podnoszeniu aut, warto zastanowić się nad podnośnikiem hydraulicznym niskoprofilowanym. Pozwoli na udźwig do nawet 2,5 tony. Warto dodatkowo wyposażyć się w dodatkowe kobyłki. Zachęcamy, również do zapoznania się z rankingiem dostępnym tutaj naszych podnośników samochodowych.

Młotek – jak to mówią bez młota to nie robota. Każdy warsztat powinien posiadać przynajmniej kilka młotków, jest to uniwersalne narzędzie do wielu zadań np. dostęp do trudno dostępnego miejsca czy odbicie rdzy z karoserii auta. Do wyboru mamy zwykłe młotki, jak również ciesielskie, gumowe, ślusarskie oraz dekarskie. Warto mieć przynajmniej kilka rodzajów w swoim garażu.

Zestaw kluczy nasadowych – każde auto posiada nieco inną budowę. Różni producenci wykorzystują różne części, dlatego aby nie być zaskoczony różnorodnością warto zakupić profesjonalny zestaw kluczy nasadowych. Profesjonalne rozwiązania jak walizka verke z zestawem 24 kluczy nasadowych oraz grzechotką, przedłużką oraz przegłubem jest idealnym rozwiązaniem na start w kwocie do 300 zł.

Jakie inne narzędzia mogą przydać Ci się w warsztacie?

  • Lampa warsztatowa
  • Skrzynka na narzędzia
  • Zestawy dodatkowych kluczy
  • Chwytak sprężynowy
  • Podstawowy sprzęt diagnostyczny jak interfejs ELM 327

Podsumowanie

To tylko kilka propozycji podstawowych narzędzi do warsztatu. Wg. nas najbardziej przydatnych na początek, jednak jak to mówią „jeden rabin powie tak a drugi inaczej” . Budżet 300 zł na pojedynczy zakup jest mocno ograniczający, jednak jak widać można w tej cenie zdobyć cenne wyposażenie. A jakie są wasze propozycje?

Warto, również sprawdzić materiał, bardzo młodego fana motoryzacji, który wyjaśnia wiele problematycznych kwestii.

 

Dowiedz się więcej też o  Co powinien posiadać profesjonalny warsztat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
shares