Loading

Warunki atmosferyczne przyczyniają się do negatywnych skutków na karoserii naszego samochodu takich jak: wyrazistość koloru, czy drobne otarcia np. od spadających gałęzi. W opinii wielu użytkowników panuje opinia, że do drobnych napraw karoserii jest wymagana wizyta u lakiernika lub blacharza, jednak czy jest to prawda?

Oczywiście przy poważnych uszkodzeniach karoserii warto udać się do specjalisty, jednak w wielu przypadkach wystarczy zakup tak zwanej polerki samochodowej.

Dzięki dobrej maszynie, możemy sami zadbać o jakość karoserii naszego samochodu oraz przywrócić wysoką jakość odcieni kolorów. Oprócz kwestii koloru, używając polerki usuniemy również drobne rysy i otarcia. Jest to sprzęt zdecydowanie wart zastanowienia 🙂

Czym jest polerka samochodowa oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wyjaśnimy w naszym artykule.

 

Jaką polerkę samochodową kupić?

Polerka Obrotowa – rekomendowana głównie dla nieco bardziej wprawionych użytkowników. Praca tego rodzaju polerki polega na obrocie elementu zbliżeniowego w kształcie koła wokół własnej osi. Jest to sprzęt bardzo dokładny i efektywny pozwalający na usunięcie poważnych rys i zgłębień karoserii. Jednak u początkującego użytkownika możemy zbyt mocno „przejechać” karoserię i ją uszkodzić. Polerka obrotowa idealnie nadaje się również do korekcji lakieru.

 Polerka Orbitalna – alternatywa dla polerki obrotowej.  Działa na zasadzie ruchu pada po orbitach eliptycznych. Jest również bezpieczna poprzez generowanie mniejszej ilości ciepła niż w innych rodzajach polerek. Dlatego rekomendujemy ją dla początkujących użytkowników. Niestety jest mniej efektowna niż polerka obrotowa, jednak nadal przyda się w podstawowych czynnościach naprawy i czyszczenia karoserii.

 Polerka Kątowa – uniwersalna polerka do różnych zadań. Jeśli szukasz sprzętu do wielu czynności polerka kątowa będzie dobrym wyborem. Ponieważ oferuje pracę nie tylko nad lakierem samochodowym ( poprzez nałożenie pada ) oraz również pracę nad metalami, drewnem czy plastikiem. Warto również postawić na sprzęt z możliwością regulacji obrotów, dzięki czemu będziemy mogli dostosować ją do pracy nad danym elementem.

AUTA CAR JACK

➾ Sprawdź Polecane Polerki do Auta

Najważniejsze parametry wyboru polerki:

Znamy już podstawowe rodzaje polerki. Podsumowując dla użytkowników początkujących rekomendowane są polerki orbitalne a dla wymagających i doświadczonych polerki obrotowej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze polerki?

Moc polerki – w zależności od wyboru mocy polerki będziemy mogli pracować na trudniejszych materiałach. Największy wybór mocy jeśli chodzi o polerki  samochodowe znajdziemy w przedziale 1000 – 2000 W. Natomiast jeśli chodzi o drobne prace lakiernicze wystarczająca będzie polerka o mocy 1000 W.

 Regulacja obrotów – bardzo ważny parametr, o którym zapominają szczególnie początkujący majsterkowicze. Warto wybrać polerkę z możliwością regulacji obrotów, pozwoli nam to na dopasowanie szybkości pracy do pracy nad danym materiałem. Przykład : dla wrażliwego lakieru rekomendowana jest mniejsza prędkość do 1200 rpm, natomiast do wszystkich innych zastosowań dobrze sprawdzi się polerka z możliwością regulacji obrotów na poziomie 1000 – 2000 rpm.

 Zasilanie – najbardziej popularne polerki posiadają zasilanie elektryczne ( na kablu ) lub akumulatorowe. Które będzie efektywniejsze? Jeśli zależy nam na dłuższej pracy w połączeniu z ekonomią zużycia prądu warto wybrać polerkę na kablu. Natomiast jeśli używamy polerkę od czasu do czasu i zależy nam na dotarciu w trudno dostępne miejsca karoserii samochodowej warto wybrać polerkę akumulatorową. Polerka zasilana akumulatorem jest w stanie działać od 40 do nawet 3 godzin na jednym ładowaniu, zdecydowanie spełni to oczekiwania mniej zaawansowanych użytkowników.

 Rodzaj padów – Pady to inaczej końcówka polerki, która właśnie jest odpowiedzialna za „polerowane”. Wyróżniamy pady gąbczaste ( głównie wykorzystywane w polerce orbitalnej ) oraz pady wełniane ( wykorzystywane w polerkach obrotowych ). Pady różnią się poziomem ścieralności, na co również warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas polerki.

 Cena –  Koszt zakupu polerki zaczyna się od 100 zł w przypadku mniej zaawansowanych urządzeń. Jeśli zależy nam na bezawaryjnej pracy warto rozważyć zakup polerki znanego producenta.

Za ile kupimy dobrą polerkę?

Budżet na poziomie 200 – 300 zł pozwoli nam na zakup w pełni profesjonalnego sprzętu do polerowania. Warto również wyróżnić takie marki jak:

Profesjonalna polerka mimośrodowa Westfalia 600 W – w cenie 249 zł to połączenie atrakcyjnej ceny z wysoką jakością wykonania. Pad o średnicy 150mm dobrze nada się do precyzyjnej obróbki lakierniczej oraz usuwaniu zarysowań z karoserii samochodu.

K2 Masner elektryczna polerka do lakieru – 279 zł kompleksowe narzędzie z regulacją obrotów oraz uchwytem i futrem polerskim znanej marki K2. Polecane zarówno dla początkujących jak też zaawansowanych użytkowników.

Uwaga : Przy wyborze swojej polerki samochodowej zwróć uwagę również na okres gwarancyjny oraz dodatki takie jak dostępność pasty czy zawartość zapasowych szczotek do silnika.

Czy warto ją mieć w swoim warsztacie?

Polerka samochodowa to narzędzie bardzo przydatne. Niewielkim kosztem możemy znacząco odświeżyć karoserię samochodu oraz nadać nowy blask kolorom. Wybór takiego sprzętu to dobra alternatywa dla drogich napraw lakierniczych.

Polerki samochodowe Ranking

Poniżej przedstawiamy listę popularnych polerek samochodowych i nie tylko do szerokiej listy zastosowań. Przy ustalaniu rankingu były po uwagę parametry cena/jakość/opinie użytkowników porównywarki nokaut. Wybierz dobrą polerkę dla siebie i podziel się z nami swoją opinią.

 

Dowiedz się więcej też o  Kompresor samochodowy

 

Na sam koniec jeszcze kilka słów o karoserii samochodowej.

Czemu karoseria samochodu się psuje?

Szczególnie w starszych modelach samochodu możemy zaobserwować liczne otarcia, zblakły kolor i inne „dolegliwości” wiekowe eksplotacji auta. Szczególnie szkodliwe dla karoserii samochodu są:

  • sól drogowa
  • kwaśny deszcz
  • częste odwiedziny w myjniach automatycznych

Jak używać polerki samochodowej? Poradnik dla początkujących

Dla naszych czytelników udostępniamy też popularny materiał na temat użytkowania. Szczególnie przydatny dla nowych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej styczności z tego rodzaju sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
shares