Loading

Allegro to jeden z największych serwisów „marketplace” w Polsce. Znajdziemy na nim wiele przydatnych rzeczy, do takich niewątpliwie należą elektronarzędzia. Jeśli zależy nam na relatywnie niskiej cenie w połączeniu z dobrą jakością, zdecydowanie warto przejrzeć dostępne oferty. My przygotowaliśmy listę tych najpopularniejszych z kategorii elektronarzędzia i urządzenia warsztatowe.

Najpopularniejsze narzędzia i urządzenia w 2018 roku

Najpopularniejsze elektronarzędzia i urządzenia warsztatowe na dzień 09.12.2018 w serwisie allegro z przeznaczeniem do warsztatów samochodowych. Wartości nie są sumowane, a dotyczą jedynie pojedynczych produktów.

Sprężarka kompresor olejowy – 957 sprzedaży w ciągu miesiąca. Idealne narzędzie/urządzenie do warsztatu, gospodarstwa rolnego oraz przydomowego garażu. Dzięki niemu będziemy mogli podłączyć większość urządzeń i narzędzi pneumatycznych, które przyjdą nam z pomocą przy takich czynnościach jak napompowanie kół czy natryskanie pistoletem do malowania.

Pistolet do kleju – 721 sprzedaży w ciągu miesiąca. Kolejne niezbędne i popularne rozwiązanie w domu i warsztacie. Pistolet przyda nam się do klejenia pękniętych elementów plastikowych, napraw ceramiki czy prac modelarskich. W warsztacie wykorzystywany głównie do klejenia skrzypiącej części karoserii oraz odpadających elementów.

Polerka samochodowa – 259 sprzedaży w ciągu miesiąca. Potrzebujesz narzędzia do drobnych i profesjonalnych prac nad karoserią samochodową? Polerka będzie idealnym wyborem, aby odświeżyć wygląd swojego auta. Dzięki niej usuniesz rysy oraz drobne wgniecenia. Zdecydowany „must have” dla warsztatu samochodowego, a tym bardziej dla lakierników.

Palnik gazowy – 262 sprzedaży w ciągu miesiąca . Wygięta blacha lub karoseria? Dzięki podgrzaniu materiału, możemy skutecznie korygować kształt blachy auta. Przydatny również w przydatku usuwania rdzy. Cena? Bardzo niska podstawowy palnik kupimy już za 50 zł.

Zestaw kluczy nasadowych – 329 sprzedaży w ciągu miesiąca. Bez odpowiednich kluczy praca nad nowoczesnymi autami nie jest możliwa. Każdy producent wykorzystuje swoje schematy, dlatego będzie nam potrzebny kompletny zestaw kluczy nasadowych oraz przedłużek i grzechotek do prac mechanicznych. Podczas pracy w warsztacie, często giną małe elementy nasadek, dlatego warto wyposażyć się od razu w dwa zestawy.

Wyrzynarka – 119 sprzedaży w ciągu miesiąca – przydatna bardziej dla majsterkowiczów do domowych zastosowań, jednak również przydatna w warsztacie. Dzięki niej możemy ciąć drewno, tworzywa sztuczne a nawet metal jeśli wybierzemy odpowiedni model. Warto wybrać wyrzynarkę oscylacyjną zwaną również wahadłową, ponieważ brzeszczot wykonuje dodatkowy ruch, co czyni narzędzie bardziej efektywne.

Wkrętarka – 306 sprzedaży w ciągu miesiąca. Uniwersalne narzędzie, dzięki niemu przykręcimy wszystko w szybki sposób. Przydatna szczególnie w naprawie starszych aut, gdzie bardziej nowoczesne metody nie koniecznie są skuteczne. Ile trzeba zapłacić za dobrą wkrętarkę? Około 150 zł, jednak ceny różnią się w zależności od producenta.

Szlifierka oscylacyjna – 509 sprzedaży w ciągu miesiąca – nada się do szlifowania i obróbki powierzchni płaskich, dobrze sprawdza się również w trudno dostępnych miejscach, jeśli zamontujemy odpowiednią końcówkę urządzenia. Warto, równie postawić na narzędzie o dużej mimośrodowości, która powinna wynosić powyżej 2 mm. Zobacz też nasz ranking szlifierek oscylacyjnych.

Młot udarowy – 97 sprzedaży w ciągu miesiąca. Narzędzie przeznaczone bardziej na budowę aniżeli do warsztatu. Wszędzie tam gdzie zwykła wiertarka nie daje rady, tam młot udarowy skutecznie sobie poradzi czy to z oporną ścianą czy betonem i stropem. Narzędzie będzie dobre do przebijania ścian, posadzek czy nawet kucia w kamieniu. Warto, wybrać urządzenie efektywne, którego częstotliwość drgań będzie większa niż 4000 uderzeń na minutę.

Wciągarka elektryczna – 58 sprzedaży w ciągu miesiąca. Dobry warsztat to dobrze wyposażone miejsce w nowoczesne technologie. Potrzebujesz szybko spojrzeć na spód naprawianego auta? Wciągarka elektryczna podniesie auta w mniej niż 30 sekund. Zdecydowanie ciekawa alternatywa dla podnośników samochodowych.

Podsumowanie

Jak widać, po określeniu najpopularniejszych narzędzi i urządzeń warsztatowych, można wywnioskować czego używają polscy mechanicy. Myślimy, że to dobra wskazówka dla początkujących fanów samochodów, którzy w przyszłości planują pracę w mechanice samochodowej.

 

Dowiedz się więcej też o  Co powinien posiadać profesjonalny warsztat?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top
shares